Search
  • |
  • |
  • |

اخبار و رویدادها

مسابقه آشپزی خانواده ها و نقاشی کودکان معلول در فرهنگسرای طاها

مسابقه آشپزی خانواده ها و نقاشی کودکان معلول در فرهنگسرای طاها

این مسابقات به مناسبت روز جهانی معلولین برگزار شد

نویسنده: Anonym/چهارشنبه, 17 آذر,1395/دسته ها: دسته خبر, فرهنگی

رتبه این مطلب:
بدون رتبه
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان و به منظور احیای هرچه بیشتر غذاهای سنتی و بومی محلی یه دوره مسابقه آشپزی ویژه مادران کودکان معلول در فرهنگسرای طاها واقع در خیابان البرز ارومیه برگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه، در این جشنواره که به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیّه و با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد، بیش از 30 بانوی آشپز شهرستان ارومیه با پخت غذاهای سنتی و محلی از جمله کوفته ، حلوای شیره انگور ، پیتزای لقمه ای ، آش دوغ و دلمه ی کلم و...... با هم به رقابت پرداختند.
در ادامه این رقابت و پس از انجام داوری غذاهای این جشنواره، از سه نفر از برگزیدگان و همه شرکت کنندگان با اهدای جوایزی تجلیل شد.
در ادامه حسین پناهی عضو شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی معلولین از بانیان این مراسم و هم چنین از عوامل اجرایی فرهنگسرای طاها که یاد و خاطره این چنین روزها را گرامی می دارند تشکر و عنوان کرد : از خداوند بخواهیم در سایه ولایت مسیر حرکت خود را مستدام کرده و بتوانیم با بصیرت و آگاهی خط ولایت که به عنوان چراغ راهنما ، قطب نما ، مسیر حرکت خود را پیدا کرده و در این مسیر گام برداریم .
وی هم چنین در مورد دلیل نامگذاری 16 آذر افزود: آمریکایی ها در 28 مرداد کودتا کرده و شاه را به ما تحمیل کردند دانشگاهیان هم در مقابل این کودتا ایستادند و چند تن شهید شدند . آمریکایی ها اجازه نمی دادند صدا و ندای آزادی خواهی و اسلام خواهی از کشور بیرون برود در هر کجا چنین اقدامی می دیدند در مقابل این افراد می ایستادند و مقاومت می کردند بدلیل چنی اقداماتی این روز به نام روز دانشجو نام گذاری شد . جامعه دانشجویی محور و مسیر حرکت است ان شاء الله دانشجویان در مسیر ولایت قدم قوی تر و مثبت تر بر دارند .
وی هم چنین در جهت شعار معلولین که معلولیت محدودیت در انسان نیست افزود: مسئولین و مشاورین مربوط به جامعه معلولین عملاً این شعار را اثبات کردند و ما از نزدیک می بینیم که مسئولین خود با و جود معلولیت به عنوان متولی کار چگونه پیگیر امورات مربوط به جامعه معلولین هستند باید تلاش کنیم با باور فکری این وضعیت محدودیت نیست را در جامعه اثبات کنیم .
پناهی در خاتمه عنوان کرد: امیدوارم به فضل الهی با همکاری و مشارکت و با تلاش و همت مسئولین و عزیزانی که در این مراسم مشارکت داشتند وظیفه خود را در مقابل معلولین به نحو احسن به انجام برسانیم .
پیش از سخنان عضو شورای شهر، مریم میرزاپور مشاور شهردار در امور معلولین طی سخنانی گفت : قشری که در این مراسم حضور دارند خواهران و مادران معلولین هستند. در این مراسم ما می خواهیم تبیین کنیم که مادر معلول در مقابل معلول چه زحمتی می کشد و در عین بچه معلول که دارد چگونه به زندگی صفا می بخشد.
وی افزود: هیچ وقت انتظار ترحم نداریم انتظار پیگیری و پشتیبانی و حمایت داریم. شهرداری به عنوان یک ارگان شهری ثابت کرده بهزیستی فقط مسئول معلول نیست پس از شهرداری می توان به عنوان بهزیستی دوم و سازنده یاد کرد.

تعداد نمایش ها (86)/نظرات (0)

تگ ها:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید