سازمان فرهنگی ورزشی ارومیه

اخبار و رویداد ها

اخبار و رویداد ها

دومین جلسه هماهنگی اجرای آیین‌های گرامیداشت ایام دهه کرامت برگزار شد.

دومین جلسه هماهنگی اجرای آیین‌های گرامیداشت ایام دهه کرامت برگزار شد.

دومین جلسه هماهنگی اجرای آیین‌های گرامیداشت ایام دهه کرامت برگزار شد.

دومین جلسه هماهنگی اجرای آیین‌های گرامیداشت ایام دهه کرامت برگزار شد.

دومین جلسه هماهنگی اجرای آیین‌های گرامیداشت ایام دهه کرامت با حضور نماینده دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی، نماینده صدا و سیمای جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی ، نمایندگانی از نیروی انتظامی مرکز استان، پلیس راهور شهرستان ارومیه و موسسه دارالحافظین قرآن کریم و دیگر ادارات و نهادها در محل سالن جلسات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه برگزار گردید.

ناصر رکاب، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه در ابتدای جلسه، برگزاری آئین‌های گرامیداشت ایام دهه کرامت را ادای دین و ابراز ارادت مردم دیندار استان نسبت به کریمه اهل بیت و هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت توصیف و بر لزوم همکاری و هماهنگی همه نهادهای فرهنگی در همین زمینه تاکید کرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه همه ساله در این ایام پرخیر و برکت که از سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) آغاز و تا میلاد حضرت امام رضاء علیه‌السلام ادامه می‌یابد برای بزرگداشت این ایام خجسته، آئین‌ها و مراسمات ویژه‌ای با مشارکت مردمی انجام می‌گردد افزود: شرایط ویژه امسال با لحاظ شیوع و گسترش بیماری کرونا، ایجاب می‌کند تا در تدوین برنامه‌های فرهنگی و آئین‌های گرامیداشت ، ملاحظات خاص به ویژه لحاظ پروتکل‌های بهداشتی مدنظر قرار گیرد.

در ادامه این جلسه، نمایندگان هر یک از ادارات و نهادهای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود در زمینه کم و کیف برگزاری جشن‌های دهه کرامت پرداختند که پس از جمع‌بندی مقرر گردید مراسمات و آئین‌های ویژه گرامیداشت این ایام با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی من‌جمله : کنترل و پایش شرکت‌کنندگان در بدو ورود به محل برگزاری مراسمات، رعایت فاصله اجتماعی خانواده‌ها از هم و سایر ملاحظات بهداشتی مربوطه به مرحله اجرا درآید.

نماینده صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی، از مشارکت صدا و سیمای مرکز استان در برگزاری آئین‌های ویژه دهه کرامت امسال خبر داد و گفت: پخش برنامه‌های اختصاصی و پوشش خبری این رویداد فرهنگی و مشارکت در اجرای برنامه‌های مذکور با انجام هماهنگی لازم متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دهه کرامت هر سال همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) تا روز میلاد امام رضا (ع) نامگذاری شده است. امسال ، عناوین این روزها به شرح زیر است:

سوم تیر ماه ؛تکریم دختران نشانه خانواده فاطمی

چهارم تیر ماه؛ در شادی اهل بیت شاد باشید

پنجم تیر ماه؛ مدافعان سلامت رهروان ایثار و شهادت

ششم تیر ماه؛ خانواده مهدی محور جامعه مهدوی

هفتم تیر ماه؛ امامزادگاه الگوی تمدن دینی و ولایت پذیری

هشتم تیر ماه؛ به نام حضرت شاه چراغ (ع) اسوه عدالت و امین ولایت

نهم تیر ماه؛ تشکلهای مردمی جهادگران خدمت و سلامت

دهم تیر ماه؛ رفاه و امید در سایه جهش تولید

یازدهم تیر ماه؛ شهدا و علما الگوی تحقق گام دوم انقلاب

دوازدهم تیر ماه؛ خادم الرضا شهید سلیمانی الگوی خادمان اهل بیت ع

سیزدهم تیر ماه؛ امام رضا (ع) امام رافت و مهربانی

همچنین شعار این دهه؛ خدمت کریمانه مهربانی به رسم اهل بیت (ع) نامگذاری شده است. / انتهای پیام

 

@farhangi_urmia_ir

 

 

Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
آمار بازدید
دی ان ان