سازمان فرهنگی ورزشی ارومیه

اخبار و رویداد ها

اخبار و رویداد ها

عقد تفاهم نامه همکاری مشترک فی ما بین سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه و اداره کل بهزیستی استان

عقد تفاهم نامه همکاری مشترک فی ما بین سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه و اداره کل بهزیستی استان

 رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه، در جلسه عقد تفاهم نامه همکاری مشترک فی ما بین سازمان و اداره کل بهزیستی استان، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری های اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی با سازمان  در  سال های 97-98 گفت: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا تمامی فعالیت ها و برنامه ها باید بصورت مجازی صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه، رکاب با تاکید  برهم افزایی و افزایش استفاده از ظرفیت های طرفین در راستای فعالیت های مشترک ادامه داد:  برای پیشبرد اهداف طرفین ، باید هماهنگی های تنگاتنگی مابین دومجموعه صورت گیرد.

در این جلسه معاون اجتماعی سازمان، طی ارائه گزارش کاری این مجموعه در طول سال 97-98  ،گفت: نزدیک به 300 هزار نفر ساعت به صورت رایگان در کارگاه های مهارت های اجتماعی شرکت کرده اند، که با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرح وظایف شهرداری و ماموریت های بهزیستی این آموزش ها به صورت  مجازی صورت می گیرد.

محبوبی  با اعلام این که تولید محتوای کارگاه های مجازی در دو بخش کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگ شهروندی صورت گرفته است، گفت: 51 عنوان کارگاه های مجازی تاکنون برگزار شده است که درصدد آن هستیم تا پایان سال جاری این کارگاه ها را در قالب محتوای ویدیوئی به تعداد یک هزارعدد  تهیه و تولید شود.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان در ادامه این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های مشترک در سال های گذشته، اعلام کرد: اداره کل بهزیستی استان خواستار همکاری های مشترک فی مابین دو مجموعه است. 

محمدپوری هدف از برگزاری این دوره ها، را ارائه آموزش های لازم به اقشار آسیب پذیر اجتماعی ابتلا به اعتیاد دانست.

معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اظهار کرد: افزایش تاثیرگذاری و هم افزایی، خدمت کار فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی و کاهش ابتلا به اعتیاد از جمله اولویت های فعالیت های مشترک مابین دو مجموعه هستند.
در این جلسه تفاهم نامه ای با اهداف ذیل مابین هر دو مجموعه عقد شد:
هدف اصلی: 
پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ارتقا سلامت روانی، اجتماعی و توانمند سازی آحاد جامعه
اهداف فرعی: 
ارتقا ظرفیت، توان و آگاهی موجود در بین شهروندان در حوزه پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی 
تهیه بسته آموزشی پیش از ازدواج، مهارت های زندگی و زندگی خانواده از طریق آموزش مجازی
آگاه سازی گروه مخاطبین به منظور اصلاح سبک زندگی
از دیگر توافقات که در این جلسه انجام گرفت برنامه ریزی برای نشست های اختصاصی  و منظم  به صورت هفتگی با حضور اساتید مربوطه در سالن آمفی تئاتر سازمان به منظور آموزش همگانی و در راستای پیشگیری از ابتلا به اعتیاد.
ایجاد نمایشگاه دائمی در یکی از مناطق پرتردد شهر.
در پایان این جلسه بازدیدی از محل استودیو امور ارتباطات سازمان و آمفی تئاتر سازمان به عمل آمد.

Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
آمار بازدید
دی ان ان