سازمان فرهنگی ورزشی ارومیه

اخبار و رویداد ها

اخبار و رویداد ها

مساجد از سه‌شنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز می‌شوند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: پس از پی‌گیری مستمر و گفت‌وگوهای متعدد با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تصمیم بازگشایی تمام مساجد کشور از فردا (سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اتخاذ شد.

مساجد از سه‌شنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز می‌شوند

به گزارش ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه،به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی اظهار داشت: پس از پی‌گیری مستمر مطالبه‌ی مردم متدین کشورمان و گفت‌وگوهای متعدد با وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی و در پی تذکار رهبر معظم انقلاب و برای برپا شدن مجالس شب‌های قدر و درپی گفت‌وگوی تکمیلی امروز بنده با دکتر سعید نمکی وزیر محترم بهداشت؛ راهکارهای عملی بازگشایی مساجد و دیگر اماکن مقدس و مذهبی کشور مطرح شد. 

موضوع بازگشایی مساجد کشور به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه‌های مردم و مسئولان همواره مد نظر سازمان تبلیغات اسلامی بوده و در گفت و گوها با مسئولان بهداشتی به ویژه وزیر بهداشت عنوان شده است.

ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

نشانه‌هایی از ابتلا به این بیماری در ایران از ۳۰ بهمن مشاهده شد و در پی این امر ضمن اعلام تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها مساجد و مصلی‌های نماز جمعه نیز به عنوان محل برگزاری تجمعات دینی برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری از هفته اول اسفند ۱۳۹۸ تعطیل شدند.

Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
آمار بازدید
دی ان ان