سازمان فرهنگی ورزشی ارومیه

اخبار و رویداد ها

اخبار و رویداد ها

‍ احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بخشی از رسالت فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه است.

‍ احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بخشی از رسالت فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه است.

احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بخشی از رسالت فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه است. 

در جلسه هم‌اندیشی برای ارتقای عملکرد شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه که با حضور حجه‌الاسلام و المسلمین دلریش دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان‌غربی و هیئت همراه و با حضور رئیس، معاونین و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری ارومیه برگزار شد؛ مصطفی میلانی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با اشاره به اهمیت و ضرورت احیای این فریضه؛ گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بخشی از رسالت فرهنگی و اجتماعی در سازمان است و ما با تمام ظرفیت و امکانات خود در این زمینه به اجرای تکالیف دینی خود خواهیم پرداخت.

حجه‌الاسلام و المسلمین دلریش دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان‌غربی در این دیدار، محدود کردن دایره شمول امر به معروف و نهی از منکر به یک موضوع عفاف و حجاب یا پوشش اسلامی، جفا در حق این دو فریضه اسلامی توصیف کرد و گفت: بایستی با جامعیت ویژه به فریضتین امر به معروف و نهی از منکر نگاه کنیم چراکه هیچ محدودیتی در ورود به این مباحث نداریم و باید به سمت و سویی حرکت کنیم که در نهایت به احیای این دو فریضه ختم شود. 

ایشان در ادامه سخنان خود به برنامه‌ریزی‌ها در زمینه ورود گروه‌های جهادی به مقوله احیای امر به معروف و نهی از منکر نیز اشاره‌ای کرد و افزود: برای فعالیت گروه‌های مردمی که بخواهند به شکل جهادی در زمینه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر به فعالیت ارزشمند دینی بپردازند از طریق صدور مجوز در زمینه تسهیل فعالیت آنها و حمایت‌های قانونی از آنان، تمهیداتی اندیشیده شده است. 

حجه الاسلام والمسلمین مومن دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری ارومیه ؛ با تاکید بر لزوم داشتن یک نگاه تخصصی نسبت به دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان ساخت: دایره شمول امر به معروف و نهی از منکر بسیار گسترده است و در بحث معروفات ؛ تمام کارهایی خوب و در حیطه منکرات همه مصادیق کارهای بد و ناشایست را دربر می‌گیرد لذا لازمه و پیش شرط موفقیت در احیای این دو فریضه؛ داشتن نگاه تخصصی و برنامه‌ریزی مدون در جهت ترویج معروفات و زدودن منکرات در دستگاه‌های اداری و اجرایی و در سطح جامعه است. / انتهای پیام 

Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
آمار بازدید
دی ان ان