سازمان فرهنگی ورزشی ارومیه

اخبار

اخبار و رویداد ها

آیین افتتاحیه جشنواره بزرگ بیدمشک ارومیه برگزار شد

  • 5 فروردین 1403
  • نویسنده: لیلا برجسته
  • تعداد نمایش ها: 77
  • 0 نظرات
آیین افتتاحیه جشنواره بزرگ بیدمشک ارومیه برگزار شد

به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی و شهرداری‌ ارومیه، جشنواره بزرگ بیدمشک ارومیه امشب یکشنبه پنجم فروردین،در محوطه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه افتتاح شد.

در آیین افتتاحیه این جشنواره که ساعت 20.30 امروز ،یکشنبه پنجم فروردین برگزار شد، علاوه بر مدیران شهری ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی نیز حضور یافته بود.

این جشنواره که از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه برنامه‌ریزی و به میزبانی این سازمان ترتیب یافته است با هدف برندسازی شهری محصولات فرعی بیدمشک اعم از نقل و عرق این گیاه معطر و دارویی برگزار می‌شود.

برپایی غرفه‌های متنوع با موضوعات گردشگری، فرهنگی و هنری  و همچنین توجه ویژه به آیین عرق‌‌کشی بیدمشک از جمله تداراکات دیده شده به مناسبت این جشنواره است که شهروندان و مسافران نوروزی می‌توانند از آن‌ها بازدید کرده و به صورت زنده شاهد عرق‌کشی بیدمشک باشند.

همچنین تمامی غرفه‌های ای جشنواره به صورت رایگان و در راستای حمایت از بانوان کار آفرین به بانوان فعال محلات فرهنگسراهای شهر اختصاص یافته است.

اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری، نقاشی چهره کودکان، عکاسی با تم بیدمشک، مدیحه‌سرایی، مسابقه ارومیه‌شناسی، برنامه‌های فولکلوریک و آشیق‌خوانی، ایستگاه صلواتی و معرفی جاذبه‌های گردشگری آذربایجان‌غربی و ارومیه از دیگر مواردی بودند که در روز اول این جشنواره به آن توجه شده بود.

جشنواره بیدمشک ارومیه  تا هفتم  فروردین ۱۴۰۳ میزبان شهروندان و مسافران نوروزی بوده و مراسم اختتامیه آن به صورت ویژه همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع)برگزار می شود.

Print
کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
آمار بازدید
دی ان ان