سازمان فرهنگی ورزشی ارومیه

معرفی سازمان

 بسمه تعالی

 

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه در سال   1389  با هدف ارائه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی آغاز به کار کرده است.

این مجموعه با گذشت سال های متمادی علاوه بر ارائه انواع فعالیت های فرهنگی، اجتماعی ، هنری و ورزشی به شهروندان عزیز توانسته  به یکی از مهمترین اهداف خود، یعنی ارائه خدمات به شهروندان به صورت محله محور دست یابد .

بعد از گذشت 12 سال از آغاز به کار این سازمان در مجموعه عظیم شهرداری ارومیه، بر اساس مصوبه وزارت کشور نام این مجموعه از سازمان فرهنگی و ورزشی در مهرماه سال 1396 به سازمان فرهنگی، اجتماعی  ورزشی شهرداری ارومیه تغییر یافت.

هم اکنون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه با برخورداری از  14 واحد زیرمجموعه شامل 12 فرهنگسرا، در نقاط مختلف شهر  از جمله محمدرسول الله(ص) ، استاد شهریار، امام خمینی (ره)، شهید مظاهری، اندیشه ، رسانه،فناوری اطلاعات و خانواده ، قرآن و عترت ، هنر، طاها و حاجی پیرلو، پارک آموزش ترافیک و مجتمع فرهنگی ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع)  توانسته با محوریت حضور وهمکاری اهالی محله ها در نقاط مختلف شهر و مناطق کم برخوردار روزانه به ارائه خدمات سلامت، اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی، آموزشی و پژوهش می پردازند.

*اولین فرهنگسرا در سال 1393 با نام شهید مظاهری واقع در بلوار ولیعصر، خیابان علامه مجلسی- خیابان شهید مظاهری- بوستان آراز با مدیریت قبلی جناب آقای علیزاده، جناب آقای مددی، جناب آقای میثم نوروزی  و هم اکنون توسط آقای آرش اکبرپور اداره می شود.

* فرهنگسرای محمد رسول الله (ص)،  واقع در خیابان صمد زاده که از سال 1394 افتتاح شده و  با مدیریت آقایان میلانی وحجت الاسلام باقرزاده و مهدی مددی هم اکنون  آقای مجید یوسفی فعالیت می کند.

*فرهنگسرای استاد شهریار واقع در شهرک شهریار-خیابان حیدربابای 2-خیابان هنگ مرزی که ازسال 1394 با مدیریت آقایان قنبری ،مهدی حداد،هادی رضائیه و   مجید یوسفی,رضا عباسپور ، رحمان محمدی و هم اکنون توسط آقای میلاد پناهی در زمینه های مختلف فعالیت می کند.

*فرهنگسرای امام خمینی (ره) واقع  درخیابان وحدت- خیابان آرامگاه که با  مدیریت قبلی مجیدیوسفی، خانم یارمحمدی از سال 1395 اقدام به فعالیت نموده و هم اکنون با مدیریت آقای سعید شکراللهی به کار خود ادامه می دهد.

*فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان ایثار- شهرک اندیشه -خیابان سینا- در سال 1394 افتتاح شده و با مدیریت قبلی آقایان مجید یوسفی-سجاد علیزاده و هم اکنون آقای احسان عبدالحسین  نژاد فعالیت می کند.

*فرهنگسرای رسانه واقع در فلکه رودکی- خیابان باغبان نوین ، از بهمن ماه سال 1395  با هدف ایجاد همگرایی جدی و عملی با شرکت تمامی طیف ها و جناح های سیاسی، قومی و مذهبی و محیطی امن برای حضور خبرنگاران و جامعه مطبوعاتی و هنری ایجاد شد . مدیریت قبلی این فرهنگسرا را جناب آقای حامد عطایی ، جناب آقای احمد اسدی، سرکار خانم حوریه نوروزی ، آقای مهدی عباسپور و هم اکنون با مدیریت سرکار خانم یارمحمدی در حال فعالیت می باشد.

*فرهنگسرای قرآن و عترت واقع در خیابان شهید دستغیب- خیابان دفاع مقدس در سال 1393 با محوریت برنامه های قرآنی و آموزشی احداث شد مدیریت مجموعه را جناب آقای وحید وکیلی از قاریان ممتاز بین المللی عهده دار می باشد.

*فرهنگسرای  طاها واقع در خیابان البرز - بوستان شبنم از سال  1395با مدیریت قبلی  آقایان مددی،مهدی حداد ، مصطفی میلانی ،هادی رضائیه،سعید  شکرالهی و هم اکنون با مدیریت خانم رضوان معزز فعالیت می کند.

*فرهنگسرای حاجی پیرلو واقع در کمربندی خاتم الانبیا، خیابان شهید محمد زاده- جنب نهالستان شهرداری- روبروی پارک ارغوان در یکی از مناطق کم برخوردار این شهر از سال  1395آغاز به فعالیت نموده است . مدیریت قبلی این فرهنگسرا را جناب آقای احمد اسدی، مجید یوسفی و رضا عباسپور، آقای دین محمدی و هم اکنون توسط آقای یحیی رحمانی مدیریت می شود.

*فرهنگسرای هنر واقع در خیابان ایثار –بوستان استقلال از دی ماه سال 1396 با مدیریت قبلی جناب آقای لطفی، امیر حاج محمدی رضایی ،بابک لطفی ، مهدی حداد و هم اکنون توسط آقای عطا اردلانی فعالیت می کند.

* پارک آموزش ترافیک واقع در خیابان دفاع مقدس، روبروی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که علاوه بر پرداختن به مقولات آموزشی در باب مقررات راهنمایی و رانندگی، در موضوعات مختلف ورزشی و فرهنگی و اجتماعی نیز با مدیریت آقای رحمان محمدی مشغول فعالیت می باشد.

* مجتمع فرهنگی ثامن الحجج (ع) نیز واقع در انتهای خیابان مهارت هم اکنون در قالب اولین سرای محله ارومیه در سال 1400 افتتاح گردیده و با مدیریت آقای هادی قاضی پور به تازگی شروع به فعالیت نموده است.

 

 

 

آمار بازدید
دی ان ان